Pomimo wielu obostrzeń udało się zorganizować pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Trzymając się przepisów sanitarnych, w dniach od 27 tycznia do 1 lutego najmłodsi uczniowie po raz pierwszy odwiedzili bibliotekę szkolną. Zapoznali się z jej pomieszczeniami i zasadami obowiązującymi w wypożyczalni. Obejrzeli prezentację multimedialną, z której dowiedzieli się jak szanować książki i dlaczego warto czytać. Wzięli udział w książkowej „zgaduj-zgaduli” bazującej na znanych im utworach.
Złożyli przyrzeczenie czytelnicze:
„ My, uczniowie pierwszej klasy
uroczyście przysięgamy,
że będziemy książki kochać,
krzywdy zrobić im nie damy.
I wskazówek i rad książek
będziemy słuchać z uwagą.
Obowiązki czytelnika
traktować z wielką powagą”
Tymi właśnie słowami uczniowie klas pierwszych złożyli uroczystą przysięgę i zostali pasowani na czytelnika. Podczas pasowania na czytelnika każdy otrzymał własną kartę biblioteczną i zakładkę do książki. W tym roku dodatkowym prezentem była Wyprawka Czytelnicza przygotowana przez Instytut Książki w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”. Gdy stali się pełnoprawnymi czytelnikami szkolnej biblioteki, wypożyczyli pierwsze książki.
Życzymy miłego czytania i czekamy na ponowne odwiedziny!
Spotkanie prowadziła pani Marzanna Kwiatkowska.